زگهواره تا گور دانش بجوی

خرید کتاب روز با بیشترین تخفیف

اثر مرکب انتشارات ملینا
اثر مرکب انتشارات ملینا
فیزیوتراپی دانشگاه آزاد

راهنمای بخش های این مقاله

فیزیوتراپی دانشگاه آزاد

فیزیوتراپی دانشگاه آزاد در شهر های مختلفی چون تهران کرج کرمان تبریز رشت همدان اهواز  و پردیس خودگردان و شهریه های آنان را در این مقاله از سایت لرنیان بررسی خواهیم کرد.با ما همراه شوید.

فیزیوتراپی دانشگاه آزاد رتبه

پیش از آنکه وارد بحث رتبه قبولی فیزیوتراپی دانشگاه آزاد شویم ، باید به اطلاعتان برسانیم که در ده سال گذشته هیچ یک از دانشگاه های علوم پزشکی آزاد ، رشته فیزیوتراپی را ارائه نداده اند و در واقع ، هنوز امکانات لازم برای جذب دانشجو در این رشته تحصیلی و تدریس آن در دانشگاه آزاد فراهم نشده است.

اما حتی اگر به احتمال خیلی کم این رشته در سال های آینده ارائه شود ، شما باید بدانید که با چه حدود رتبه ای احتمال قبولی دارید و حداقل باید چه رتبه ای در کارنامه کنکور کسب کنید.

دانشگاه آزاد در تمامی رشته های علوم پزشکی خود بر اساس رتبه کشوری دانشجو پذیرش می کند و احتمالا برای رشته فیزیوتراپی نیز همین روال را در پیش بگیرد.

با فرض آنکه دانشگاه آزاد برای رشته فیزیوتراپی 300 نفر ظرفیت اختصاص دهد ، داوطلبان با رتبه های کشوری زیر شانس پذیرش خواهند داشت :

  • حدود رتبه کشوری برای قبولی فیزیوتراپی دانشگاه آزاد : رتبه 20 هزار الی 45 هزار کشوری
  • حدود رتبه کشوری برای قبولی فیزیوتراپی دانشگاه آزاد ظرفیت مازاد : رتبه 35 هزار الی 60 هزار کشوری

دلیل تفاوت در رتبه ها ، در دانشگاهی است که این رشته را ارائه می دهد ، به عنوان مثال دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی تهران رتبه های بهتری را در مقایسه با دانشگاه های واحد شاهرود ، واحد علی آبادکتول ، واحد یزد و … پذیرش می کند.

میانگین درصد دروس لازم برای رتبه کشوری 20 تا 25 هزار کنکور تجربی : ادبیات فارسی 40 درصد ، زبان عربی 70 درصد ، فرهنگ و معارف اسلامی 70 درصد ، زبان انگلیسی 60 درصد ، زمین شناسی10 درصد ، ریاضیات 40 درصد ، زیست شناسی 40 درصد ، فیزیک 60 درصد ، شیمی 70 درصد

میانگین درصد دروس لازم برای رتبه کشوری 25 تا 30 هزار کنکور تجربی : ادبیات فارسی 35 درصد ، زبان عربی 60 درصد ، فرهنگ و معارف اسلامی 70 درصد ، زبان انگلیسی 30 درصد ، زمین شناسی 0 درصد ، ریاضیات 30 درصد ، زیست شناسی 60 درصد ، فیزیک 50 درصد ، شیمی 55 درصد

بیشتربخوان بیشتر بدان  رشته فیزیوتراپی

میانگین درصد دروس لازم برای رتبه کشوری 30 تا 35 هزار کنکور تجربی : ادبیات فارسی 30 درصد ، زبان عربی 50 درصد ، فرهنگ و معارف اسلامی 65 درصد ، زبان انگلیسی 40 درصد ، زمین شناسی 15 درصد ، ریاضیات 40 درصد ، زیست شناسی 50 درصد ، فیزیک 50 درصد ، شیمی 45 درصد

میانگین درصد دروس لازم برای رتبه کشوری 35 تا 45 هزار کنکور تجربی : ادبیات فارسی 45 درصد ، زبان عربی 20 درصد ، فرهنگ و معارف اسلامی 60 درصد ، زبان انگلیسی 30 درصد ، زمین شناسی 0 درصد ، ریاضیات 20 درصد ، زیست شناسی 50 درصد ، فیزیک 55 درصد ، شیمی 40 درصد

 

بیشتر بخوانید :

شهریه رشته فیزیوتراپی

شهریه رشته فیزیوتراپی پردیس خودگردان

در طی دو سال اخیر دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت متمرکز داوطلبان را در پردیس‌های خود گردان پذیرش می‌نماید. با توجه به تفاوت پردیس خود گردان و دانشگاه آزاد اسلامی، شهریه رشته فیزیوتراپی دانشگاه آزاد 97 با دانشگاه پردیس متفاوت خواهد بود. همچنین پذیرش دانشگاه پردیس خود گردان به وسیله آزمون می‌باشد. بنابراین هزینه تحصیل در رشته فیزیوتراپی دانشگاه آزاد با هزینه تحصیل پردیس خود گردان متفاوت است.

تفاوت بین رشته فیزیوتراپی دانشگاه پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی منحصر به شهریه این رشته نمی‌باشد. داوطلبان توجه داشته باشند که پردیس خودگردان در واقع زیر نظر دانشگاه‌های سراسری می‌باشد و شما در محل همان دانشگاه سراسری اما واحد پردیس خود گردان مشغول به تحصیل خواهید شد.

شهریه رشته فیزیوتراپی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی در رشته فیزیوتراپی با توجه به سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکتری، دانشجویان خود را پذیرش می‌نماید. بنابراین میزان شهریه رشته فیزیوتراپی دانشگاه آزاد در هر مقطع متفاوت خواهد بود. میزان شهریه را در هر ترم می‌توان با استفاده از تعداد واحدهای نظری و عملی که داوطلبان اخذ می‌نمایند دارد.

اما هزینه تحصیل در رشته فیزیوتراپی دانشگاه آزاد به صورت محاسبه تمامی تعداد واحدهای لازم جهت گذراندن مقطع مورد نظر می‌باشد و این محاسبه با توجه به در نظر گرفتن شهریه ثابت و شهریه متغیر به صورت کلی و با افزایش میزان شهریه دانشگاه آزاد هر ساله در نظر گرفته می‌شود. بدیهی است که میزان شهریه در مقاطع بالاتر در دانشگاه آزاد بیشتر خواهد بود و هزینه تحصیل در رشته‌های فیزیوتراپی دانشگاه آزاد بالاتر خواهد بود.

بیشتربخوان بیشتر بدان  تاریخ ادبیات کنکور

رشته فیزیوتراپی چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در این مورد صحبت کنیم، بهتر است مختصری در مورد اینکه رشته فیزیوتراپی چیست صحبت نماییم. شاید در اطرافیان شما نیز کسانی باشند که از معلولیت رنج می برند و قادر به انجام حرکات خود نیستند و یا اینکه افرادی که دچار صحنه تصادف شده اند و یا حوادثی برایشان رخ داده است، به فیزیوتراپ مراجعه نموده اند تا بتوانند مانند گذشته حرکات خود کارهای خود را انجام دهند. فیزیوتراپ ها با استفاده از ابزارهای الکترونیک اقدام به رفع نواقص و مشکلات می نمایند. اما این درمان فقط در وسایل ختم نمی شود. فیزیوتراپ ها همچنین با انجام یکسری ورزش ها به ترکیبی از درمان های الکتریکی و ورزش برای رفع مشکلات بیماران تلاش می کنند. البته ذکر این نکته ضروری است که درکنارفیزیوتراپی دارودرمانی نیز وجود دارد.

فیزیوتراپی دانشگاه آزاد تهران

رشته فیزیوتراپی به صورت کارشناسی و طول مدت تحصیل در این رشته 4 سال می‌باشد و دانشجویان در مجموع مؤظف به گذراندن 135 واحد درسی هستند.این واحد ها بصورت زیر هستند.

20 واحد عمومی، 47 واحد دروس پایه، 44 واحد دروس تخصصی و 24 واحد کارآموزی در عرصه.این رشته در دانشگاه‌های سراسری و پردیس خودگردان (تنها تهران) پذیرش می‌کند.

فیزیوتراپی دانشگاه آزاد کرمان

رتبه کشوریرتبه در سهمیهسهمیه در منطقهشهررشته قبولی
80652475منطقه 1دخترتهرانفيزيوتراپي | دانشگاه علوم پزشکي کرمان | پرديس خودگردان
81493952منطقه 2دخترقمفيزيوتراپي | دانشگاه علوم پزشکي کرمان | پرديس خودگردان

 

فیزیوتراپی دانشگاه آزاد تبریز

فیزیوتراپی در این مرکز شامل بخشهای زیر است :
  • الکتروتراپی
  • تمریندرمانی (مکانوتراپی)
  • لیزر
  • الکترومگنتیک تراپی
الکتروتراپی: برای کاهش درد، کاهش اسپاسم و کاهش چسبندگیها انجام میشود.
دستگاههای مورد استفاده عبارتند از:
اشعّه مادون قرمز، استفاده از کیسه داغ (هات پک)، استفاده از امواج اولتراسوند، استفاده از امواج دیامتری، استفاده از جریان گالوانیک، فارادیک و جریانهای پرفرکانس، Tens، HU،اشعّه UV، استفاده از ماساژور و یا ویبراتور
تمرین درمانی(مکانوتراپی)
در ورزش درمانی با توجّه به اینکه مشکل بیمار محدودیت حرکتی، کوتاهی یا ضعف و ناتوانی عضله است، تکنیکهای درمانی ای که استفاده میشوند، عبارتند از: Mobilization، Hold relax و ورزشهای ایزومتریک، ورزشهای مقاومتی با استفاده از وسایل موجود در بخش شامل فنر، قرقره، وزنه، صندلی چهارسر، پارالل، دوچرخه ثابت، چرخ شانه، نردبان شانه و کشش مکانیکی
با عنايت به اینکه بیمارستان امام سجاد (ع) یکی از مراکز درمان بیماران تروما محسوب میشود و با توجّه به دارا بودن بخشهای فعّال ارتوپدی و همچنین بیمارانی که نیاز به فیزیوتراپی تخصّصی دارند، بخش فیزیوتراپی بیمارستان به منظور ارائه خدمات به بیماران داخل بیمارستان، همچنین بیماران سرپایی آماده ارائه خدمات ویژه تخصّصی است. این بخش با داشتن پزشکان حاذق و مجرّب و امکانات و تجهیزات فوقالعاده پیشرفته میتواند در درمان بیمارانی که نیاز به فیزیوتراپی دارند، کمک بسزایی داشته باشد.
رتبه کشوریرتبه در سهمیهسهمیه در منطقهشهررشته قبولی
78912422منطقه 1پسرتبريزفيزيوتراپي | دانشگاه علوم پزشکي تبريز | پرديس خودگردان
بیشتربخوان بیشتر بدان  سوالات کنکور99

فیزیوتراپی دانشگاه آزاد رشت

دانشگاه آزاد رشت هر ساله 2 بار برای ورودی مهر ماه و بهمن به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرد . در هر دوره از پذیرش این دانشگاه همزمان با آغاز زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد و انتشار دفترچه ثبت نام ، رشته های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی ارائه شده در آن دوره نیز اعلام می شود .

 

فیزیوتراپی دانشگاه آزاد همدان

رتبه کشوریرتبه در سهمیهسهمیه در منطقهشهررشته قبولی
76773750منطقه 2دختراسلام‌شهرفيزيوتراپي | دانشگاه علوم پزشکي همدان | پرديس خودگردان

فیزیوتراپی دانشگاه آزاد اهواز

رتبه کشوریرتبه در سهمیهسهمیه در منطقهشهررشته قبولی
80393906منطقه 2دختراهوازفيزيوتراپي | دانشگاه علوم پزشکي جندي شاپور-اهواز | پرديس خودگردان

فیزیوتراپی دانشگاه آزاد اصفهان

رتبه کشوریرتبه در سهمیهسهمیه در منطقهشهررشته قبولی
78442404منطقه 1دخترتهرانفيزيوتراپي | دانشگاه علوم پزشکي اصفهان | پرديس خودگردان

فیزیوتراپی دانشگاه آزاد زاهدان

رتبه کشوریرتبه در سهمیهسهمیه در منطقهشهررشته قبولی
82812534منطقه 1پسرتهرانفيزيوتراپي | دانشگاه علوم پزشکي زاهدان | پرديس خودگردان
82922538منطقه 1دخترمشهدفيزيوتراپي | دانشگاه علوم پزشکي زاهدان | پرديس خودگردان
83294029منطقه 2پسربيرجندفيزيوتراپي | دانشگاه علوم پزشکي زاهدان | پرديس خودگردان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاتالیزگر در علوم هشتم x بخوانید...