زگهواره تا گور دانش بجوی

خرید کتاب روز با بیشترین تخفیف

اثر مرکب انتشارات ملینا
اثر مرکب انتشارات ملینا
کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگری

راهنمای بخش های این مقاله

کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگری

کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگری از آن دسته موضعاتی است که با توجه به ارگان های مختلفی چون ارتش ، سپاه ، ناجا و … پیچیدگی های خاص خود را دارد. دراین مقاله از سایت لرنیان نحوه دریافت

کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگری ارتش ، سپاه ، ناجا و شهدا را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه شوید.

نحوه دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگری

آنچه که سابقا و از سال 63 درباره سهمیه ایثارگران می دانیم این است که سهمیه ایثارگران شامل جانبازان ( با هر درصد جانبازی ) ، همسر و فرزند جانبازان 25 % و بالاتر ، آزادگان و فرزندان و همسران آنان و همچنين فرزندان و همسران شهدا می شود . اما از کنکور 96 و با اجرای قانون برنامه پنجساله ششم اقتصادی ، جانبازان زیر 25 درصد ، همسر و فرزندان آن ها ؛ همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه نیز مشمول سهمیه ایثارگران می شوند .

اما بهره مندی از سهمیه ایثارگران برای این دو گروه متفاوت است . به این شکل که 25 درصد از ظرفیت هر رشته محل به جانبازان ( با هر درصد جانبازی ) ، همسر و فرزند جانبازان 25 % و بالاتر ، آزادگان و فرزندان و همسران آنان و همچنين فرزندان و همسران شهدا اختصاص پیدا می کند ( سهیمه 25 درصدی ) و مشمولان جدید سهمیه ایثارگران که همان جانبازان زیر 25 درصد ، همسر و فرزندان آن ها ؛ همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه می باشند 5 درصد از ظرفیت دانشگاه ها را به خود اختصاص می دهند . ( سهمیه 5 درصدی )

 

بیشتر بخوانید :

کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگری سپاه

برای اعمال این سهمیه در کنکور سراسری 99 می بایست کد 12 رقمی را در سایت سنجش هنگام ثبت نام کنکور  وارد نمایید .متقاضیان کنکور سراسری  که مشمول سهمیه ایثارگران می شوند برای دریافت کد ایثارگری سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری  ، می بایست به سایت isaar.ir مراجعه نمایند .

با ورود به سامانه و وارد کردن اطلاعات شخصی تان در صورت دریافت یپغام شما مجاز به استفاده از این سهمیه می باشید ، می توانید با وارد کردن کد 12 رقمی که در اختیارتان قرار گرفت ، ثبت نام خود را انجام داده و مشمول این سهمیه شوید . درصورتی که پیام تقاضای شما در حال بررسی می‌باشد برایتان نمایش داده شد می بایست به مدت 15 روز منتظر بمانید و درصورت مشاهده مجدد این پیغام پس از مهلت ذکر شده به بنیاد مراجعه نمایید .

بیشتربخوان بیشتر بدان  رتبه لازم برای هوشبری

با دریافت کد ایثارگری تان از آن پرینت تهیه نمایید و تا پایان مراحل کنکور  نزد خود نگه دارید . متقاضیان می بایست با مراجعه به سایت isaar.ir و انتخاب بخش خدمات الکترونیک ایثارگران از قسمت سمت چپ سایت از منوی پیش رو روی شناسایی ایثارگر یا وابسته را انتخاب نمایند که وارد قسمت نشان داده شده در شکل خواهند شد و با وارد کردن کد ملی خود وارد وضعیت ایثارگری خود را مشاهده نمایند .

نحوه اعمال سهمیه ایثارگران ۵ درصد سپاه

داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران به دو دسته تقسیم می‌شوند.

اولا رزمندگانی که به صورت داوطلب بسیجی در جنگ حضور داشته‌اند. داوطلبان باید گزینه‌های فرزند رزمنده داوطلب بسیجی (اعزامی از سپاه) یا همسر رزمنده داوطلب بسیجی (اعزامی از سپاه) را انتخاب نمایند. مدت زمان حضور این دسته از رزمندگان باید بالای شش ماه باشد.

دوما رزمندگانی که از در زمان جنگ از سمت سپاه پاسدارن اعزام به سربازی شده‌اند. داوطلبان باید گزینه‌های همسر رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح یا فرزند رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح را انتخاب نمایند.  سه چهارم مدت زمان حضور این دسته از رزمندگان باید بالای شش ماه باشد.

دریافت کد ایثارگری سپاه

این داوطلبان با مراجعه حضوری به یگان محل اعزام درخواست کد ۱۲ رقمی ایثارگری سپاه را می‌کنند. بیشترین مشکلات داوطلبان دارای سهمیه در اعمال کد سهمیه ایثارگری سپاه می‌باشد.

دریافت کد ایثارگری سپاه

 

کد پیگیری ۱۲ رقمی سازمان بسیج مستضعفین و یا سپاه برای هر مرحله از پذیرش در هر سال متفاوت است. لذا داوطلبان ضرورت دارد برای ثبت نام در این مرحله از پذیرش با مراجعه به واحد مربوط نسبت به  استعلام کد سهمیه ایثارگری و دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی اقدام کنند.

کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگری بنیاد شهید

پدر، مادر، خواهر و برادر شهيد جزو سهميه خانواده شهدا محسوب و تابع ضوابط مربوط به سهميه خانواده شهدا مي باشند . در دفترچه کنکور سراسری توضیحی درباره ظرفیت اختصاص یافته به داوطلبان سهمیه خانواده شهدا و حدنصاب قبولی این داوطلبان داده نشده است .

لازم به ذکر است که سهمیه خانواده شهدا مانند سهمیه مناطق فقط در کد رشته محل هایی که داوطلب بومی آن هاست اعمال می شود .

کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگری ارتش

متقاضیانی که علاقه مند به دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت نام کنکور سراسری  می باشند می بایست به سایت www.aja.ir مراجعه نمایند و از بخش سمت راست تصویر قسمت شهدا و ایثارگران را انتخاب نمایند و مانند شکل از منوی پیش رو کد رهگیری ایثارگران و سپس کد رهگیری وظیفه و یا کد رهگیری پایوران را انتخاب نمایند . ایثارگران در صورتی که جزو کارکنان وظیفه هستند ، می بایست حداقل 12 ماه و ایثارگران جزو کارکنان پایور نیز می بایست حداقل 8 ماه در مناطق عملیاتی حضور داشته باشند . 

بیشتربخوان بیشتر بدان  تقطیع هجایی آنلاین

 

متقاضیان برای دریافت کد رهگیری پایوران و کارکنان وظیفه نیز همانند شکل زیر با انتخاب لینک آن همانند تصویر نشان داده شده در بالا وارد قسمت شناسایی شده و با وارد کردن کد ملی وضعیتشان را ملاحظه نمایند .

 

کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگری ناجا

مرکز انتظامی و خدماتی ناجا همواره امر رسیدگی و تکریم خانواده های ایثارگران، جانبازان و همین طور خانواده شهداء را از جمله الویت های خود می داند.

از این رو، این سازمان از ارائه امکانات و خدمات رفاهی به این افراد و خانواده های محترم از هیچ کوششی دریغ نمی کند. از جمله این خدمات می توان به سهمیه ایثارگری اشاره کرد.

افراد مشمول سهمیه ایثارگری نیروی انتظامی باید قبل از انجام ثبت نام در آزمون سراسری نسبت به دریافت کد 12 رقمی ایثارگری نیروی انتظامی اقدامات لازم را انجام دهند.

 

کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگری

کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگری

اعمال سهمیه ایثارگران ۵ درصد ژاندارمری ( نیروی انتظامی )

رزمندگانی که از در زمان جنگ از سمت ژاندارمری به سربازی اعزام شده‌اند یا به عنوان نیرو رسمی ( پایور ) در جنگ حضور داشتند. داوطلبان باید گزینه‌های همسر رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح یا فرزند رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح را انتخاب نمایند. سه چهارم مدت زمان حضور این دسته از رزمندگان باید بالای شش ماه باشد.

دریافت کد ایثارگری نیرو انتظامی

این دوطلبان نیر برای دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگری نیروی انتظامی به معاونت نیرو انسانی استان محل خدمت مراجعه کنند. و خواستار استعلام و گرفتن کد ایثارگری ۱۲ رقمی خود شوند.

دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگری

کد رهگیری ایثار گری برای کنکور

مبحثی که بسیار مورد توجه داوطلبان کنکور است مبحث سهمیه کنکور سراسری است. سهمیه ی ایثار گری کنکور به خانواده های رزمندگان، جانبازان، ارتش، نیروی انتظامی، سپاه و شهدا تعلق می گیرد. هر کدام از این سازمان ها سایت و کد رهگیری منحصر به فرد دارند. برای دریافت سهمیه باید کد رهگیری ایثار گری برای کنکور را دریافت نمایید. این سهمیه باعث کاهش رتبه کنکور شما می شود. فرآیند دریافت سهمیه بدین شکل است. ابتدا با توجه به ارگان مربوطه و درصد جانبازی به سایت مربوطه مراجعه کنید. کد رهگیری ایثار گری برای کنکور  را از سایت مورد نظر دریافت نمایید که نحوه دریافت آن را در ادامه مقاله مشاهده خواهید کرد.

کد رهگیری ایثار گری برای کنکور یک کد 12 رقمی است.

خطاهای کد رهگیری ایثارگری کنکور

در هنگام دریافت این کد ممکن است با موارد متعدد و یا خطاهایی روبرو شوید که در ادامه به بررصسی آن ها می پردازیم.

بیشتربخوان بیشتر بدان  فرمول درصد گیری کنکور

چگونه از آن استفاده کنیم؟

در هنگام ثبت نام برای آزمون کنکور باید از کد رهگیری ایثار گری استفاده نمایید و آن را وارد نمایید. پس از استفاده از این کد رهگیری ایثار گری سازمان سنجش سهمیه مربوطه را برای شما لحاظ خواهد کرد.

چه کسانی می توانند کد رهگیری ایثارگری را دریافت نمایند؟

سهمیه و کد رهگیری 12 رقمی ایثار گری برای کسانی که کارت ایثار گری دارند قابل استفاده است.

چگونگی دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگری

پیغام های مختلف در زمان درخواست کد پیگیری 12 رقمی ایثارگران

پیغام «تقاضای شما در حال بررسی می باشد» : در صورتی که در زمان دریافت کد پیگیری 12 رقمی، با پیغام «تقاضای شما در حال بررسی می باشد» رو به رو شدید؛ باید 15 روز منتظر بمانید و سپس دوباره اقدام کنید. اگر بعد از 15 روز باز هم موفق به دریافت کد پیگیری نشدید، باید حضورا و از طریق بنیاد سپاه اقدام کنید.

پیغام «شما مجاز به استفاده از سهمیه هستید» : در صورت مشاهده این پیغام، اطلاعات شما در سیستم شناسایی شده و شما می توانید از کد 12 رقمی ایثارگران استفاده کنید.

پیغام «شما مجاز به استفاده از سهمیه نیستید» : این پیغام بدین معنی است که اطلاعات شما در سیستم شناسایی شده است، اما شما واجد شرایط استفاده از سهمیه نمی باشید.

پیغام «شما دارای سهمیه مشروط می باشید» : این پیغام بدین معنی است که اطلاعات شما در سیستم شناسایی شده است و دارای سهمیه مشروط می باشید.

پیغام «عدم احراز» : پیغام عدم احراز به معنی عدم شناسایی اطلاعات شما در سیستم می باشد.

دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگری ارتش

داوطلبانی که فرزند یا همسر رزمنده ارتش هستند، در صورتی که مدت حضور در جبهه بیشتر از ۶ ماه به صورت داوطلبانه باشد. می‌توانند از این سهمیه استفاده نمایند. این داوطلبان در هنگام ثبت‌نام باید گزینه همسر رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح یا فرزند رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح را انتخاب نمایند. همچنین این داوطلبان در صورت داشتن کارت ایثار باید کد ۱۲ رقمی ایثارگری ارتش خود را در قسمت مربوطه ثبت‌نام وارد نمایند.

افرادی که زمان جنگ در مناطق عملیاتی سرباز وظیفه بودند، سه چهارم از حضورشان به صورت داوطلبانه محاسبه می‌شود.

دریافت کد سهمیه ایثارگری ارتش

داوطلبانی که کارت ایثار دارند برای دریافت کد سهمیه ایثارگری ارتش وارد سایت آجا (aja) می‌شوند با وارد کردن کد ملی رزمنده استعلام کد ایثارگری را انجام داده و کد ۱۲ رقمی ایثارگری ارتش را دریافت می‌کنند.

منظور از کد رهگیری ایثارگری در سایت ارتش همان کد ایثارگری است.

دریافت کد ایثارگری ارتش و نحوه اعمال سهمیه ایثارگران

 

2 دیدگاه دربارهٔ «کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگری»

  1. سلام ببخشید من برای کنکور تجربی امسال کدرهگیری 5 درصدی رو وارد کردم اگر بخوام همزمان در کنکور حسابداری امسال هم شرکت کنم باید کدرهگیری جداگانه بگیرم اما وقتی وارد سایت اجا میشم و کدملی و میزنم دوباره همون کدرهگیری که در ازمون تجربی وارد کردم رو برام میاره میخواستم بدونم اگر همون رو بزنم اشکالی نداره تو دوتا کنکور سهمیه اعمال میشه?

    1. وقتی که دوباره همان کد را بهتون میده احتمالا مشکلی پیش نمیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مخصوص شما:
تعریف مسند x بخوانید...