زگهواره تا گور دانش بجوی

خرید کتاب روز با بیشترین تخفیف

اثر مرکب انتشارات ملینا
اثر مرکب انتشارات ملینا
بودجه بندی زبان کنکور

راهنمای بخش های این مقاله

بودجه بندی زبان کنکور

زبان انگلیسی یکی از درس‌های عمومی مابین تمامی رشته‌هاست. معمولا داوطلبان به دلیل مهارتی که در زبان انگلیسی دارند به این درس در کنکور سراسری توجهی نمی‌کنند. اما این مسئله برای داوطلبان ممکن است دردسر ساز شود، زیرا زبان انگلیسی برای کنکور کاملا با زبانی که شما در آن مهارت دارید متفاوت است. اگر می‌خواهید عملکرد مناسبی در این درس داشته باشید باید به بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور نظام جدید توجه زیادی داشته باشید.در این مقاله از سایت لرنیان قصد داریم برای شما همراهان گرامی ، به بررسی بودجه بندی زبان کنکور بپردازیم با ما همراه شوید.

زبان انگلیسی کنکور

زبان انگلیسی کنکور چهارمین و آخرین درس از دفترچه عمومی کنکور سراسری می باشد که در بین دروس عمومی و حتی چند درس اختصاصی ضعیف ترین عملکرد را در آن مشاهده خواهیم کرد. این درس دارای ضریب 2 می باشد اما به دلیل عملکرد ضعیف داوطلبان در آن انحراف معیار ایجاد شده و اهمیت آن را بالا برده است. تعداد سوالات زبان انگلیسی کنکور 25 سوال است و ترتیب سوالات آن از سوال 76 تا 100 است. مدت زمان پاسخگویی کلی به سوالات نیز 20 دقیقه می باشد و برای هر سوال 48 ثانیه زمان در نظر گرفته شده است.

بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور

در نمودار زیر می توانید بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور را در سال های مختلف مشاهده کنید.

بودجه بندی زبان کنکور
بودجه بندی زبان کنکور

درس زبان در کنکور برای همه داوطلبین چالش برانگیز است. زیرا با توجه به درصد رتبه برترها، متوجه می شوید که در درس زبان ضعیف عمل کرده اند.

بنابراین اگر شما روی این درس سرمایه گذاری کنید، روی تراز کنکورتان بیشتر تاثیر گذار است. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، سوالات زبان انگلیسی در کنکور به 4 قسمت تقسیم می شود.

رتبه های برتر کنکور زبان را چند درصد می‌زنند؟

سوال رایج میان داوطلبان کنکور که قصد کسب رتبه زیر هزار را دارند اما نمی‌دانند برای کسب این رتبه باید چه درصدی را کسب کنند! با تحلیل درصد های بالا که توسط شایان مامندی از مشاورین رتبه برتر حرف آخر آماده شده است می‌توانید درصدی که رتبه برتر های کنکور در درس زبان کسب کرده اند را مشاهده کنید و مسیر شما مشخص است که باید چقدر تلاش کنید تا به این درصد برسید. اما به یاد داشته باشید که کمترین و بیشترین درصد زبان رتبه برتر ها نباید برای شما ملاک باشد بلکه میانگین درصد را ملاک قرار دهید یعنی حدود درصد زبان شما (البته خارج از درس های دیگر) برای رسیدن به رتبه زیر 100 باید حدود 73 درصد باشد.

بیشتربخوان بیشتر بدان  زمان برگزاری کنکور 1400

چگونه بر اساس بودجه بندی زبان کنکور نظام جدید برنامه ریزی نماییم؟

اطلاع از بودجه بندی زبان کنکور نظام جدید و یا نظام جدید به تنهایی نمی تواند مانند موتور محرک برای هیچ یک از داوطلبان محسوب شود. مهم این است که شما روش مطالعه خود را درست و اصولی داشته باشید. آنچه بسیار مد نظر طراحان سوال است، همین موارد ذکر شده در این جدول می باشد. یکی از اقداماتی که شما باید برای پاسخ به این سوال مد نظر داشته باشید، خصوصا اگر دانش آموز نظام جدید می باشید؛ خود را بررسی کنید که در چه مباحثی به طور معمول عملکرد ضعیف تری دارید و در کجا نیاز به تلاش بیشتری خواهید داشت؟

تسلط شما بر ۲۰ درس و مبحث مهم برای ۹۰٪ زبان کنکور بسیار مهم است. در برنامه ریزی خود به گونه ای عمل نمایید که بتوانید تسلط خود را در این مباحث بالا ببرید و به صورت عمقی تمام محتواهای مربوط به این کتاب را مطالعه نمایید. زبان انگلیسی بسیار فرار است و به همین دلیل نیاز به تمرین و تکرار بسیار زیاد دارد. تمرین زیاد در هر یک از دروس می تواند موفقیت شما را تضمین نماید اما در درس زبان شاید ضرورت آن بسیار بیشتر می باشد.

در یادگیری زبان به هیچ وجه صرفه جویی نکنید و این گونه تصور نکنید که اگر فلان مبحث را مطالعه نمودید دیگر کافی است و بر اساس بودجه بندی زبان کنکور  شما درصد 100 را در کنکور خواهید داشت. هر مبحثی می تواند به نوبه خود حائز اهمیت باشد. اگر برخی از واژگان و یا قواعد گرامری را فراموش می نمایید، در برنامه ریزی کنکور زبان برای این دروس، اهمیت بیشتری قائل شوید و تمام تلاس و تمرین خود را در جهت افزایش تسلط و تمرین و تکرار بر این مباجث بگذارید.

بیشتربخوان بیشتر بدان  هیپوتالاموس چیست

بودجه بندی زبان انگلیسی در کنکور سراسری

از ۴ بخش :لغت ۸ سوال .گرامر ۴ سوال. کلوز تست ۵ .سوال ریدینگ ۸ سوال تشکیل شده.

پیشنهاد میکنیم برای لغات حتما یه کتاب لغت تهیه کنید که تمام لغات دوران دبیرستان و راهنمایی را داشته باشد.

خوشبختانه در بازار این نوع کتاب فراوان هست. شما حتما باید لغات جدید کنکور های آزمایشی و ۱۰ سال کنکور اخیر تمام رشته هارو فلش کنید و مرور کنید با این روش مطمئن باشید هیچ لغتی را از دست نمی دهید و حتی توی کلوز تست و ریدینگ کمک بزرگی به شما میکند.
برای گرامر هم حتما باید یه جزوه خوب داشته باشید و به صورت جداگانه تست بزنید و حتما تمرینات کتاب رو حل کنید و از متن کتاب درسی گرامر هر درس رو استخراج کنید.

کلوز تست:

کلوز تست یه متن هست که بعضی از کلماتش پاک شدن و شما باید کلمات مناسب رو پیدا کنید.

پس اول به صورت اجمالی یکبار متن رو مطالعه کنید و سپس به گزینه ها دقت کنید!
ریدینگ:

برای ریدینگ در ابتدا حتما اول سوالات را بخوانید تا در وقت صرفه جویی بشود و متوجه بشوید که داخل متن باید دنبال چه چیزی باشید؟

برای سوال هایی که گفته برای این متن یک عنوان پیدا کنید همیشه جمله اول و آخر متن رو مطالعه کنید و به احتمال ۹۹% عنوان همین دو جمله است!

زیر کلمات کلیدی سوال را خط بکشید و اون کلمه را داخل متن پیدا کنید و جمله قبل و بعد اون کلمه رابخونید و خیلی راحت به سوال پاسخ بدید!!!

بیشتربخوان بیشتر بدان  آشنایی با رشته پزشکی

 

بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور ( نظام قدیم و جدید )

مبحث۹۸۹۷۹۶۹۵۹۴
واژگان۸۸۸۸۸
گرامر۴۴۴۴۴
Cloze Test۵۵۵۵۵
درک مطلب (Reading)۸۸۸۸۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تشبیه بلیغ اسنادی x بخوانید...